מאמרים נבחרים
השדה האלקטרו מגנטי בחימום התת רצפתי

השדה האלקטרומגנטי במערכות החימום התת רצפתי-של SUN-HEAT  
מאת:סטויצקי גל

(נכתב על סמך דו"ח חברת דגש מדידות בע"מ)

 

SUN-HEAT עושה את מירב המאמצים לתת לך הלקוח את המוצר הבטיחותי ביותר והאיכותי ביותר, תוך בקרת איכות קפדנית ועמידה בתקנים המחמירים בעולם.

בתחום הבטיחות מייצרתSUN-HEAT  את גופי החימום המתקדמים בעולם, כאשר אלמנט הבידוד המשולש, הכבל הדו גידי שמסוכך לכל אורכו של הגוף בסיכוך ארוג, ובהתחשב בבדיקות המחמירות שבוצע במערכת החימום של SUN-HEAT ע"י חברת דגש מדידות בע"מ, חשבתי לעצמי כי יהיה נכון להציג בפניכם את תוצאות מסקנות בדיקת מערכת החימוםהתת רצפתי של SUN-HEAT וכן לפרוס בפניכם את התייחסות ארגוני העולם בנושא:

 

מסקנות הבדיקה

 

·        תוצאות המדידה המרבית שהתקבלה באזורים מאוכלסים ברציפות בסביבה הנבדקת הייתה 3מילגאוס (MG), שהם 0.3% מערך הסף הרגעי המרבי המותר לחשיפת אדם, ערך זה נמדד צמוד לתקע חיבור החשמל.

·        תוצאות המדידה המרבית שהתקבלה כתוצאה ממערכת החימום התת רצפתי (בגובה 30 ס"מ מהקרקע) בסביבה הנבדקת היתה קטנה מ-1MG שהם פחות מ- 0.1% מערך הסף הרגעי המרבי המותר לחשיפת אדם. ערך זה נמדד בגובה 30 ס"מ מעל מערכת החימום התת רצפתי, בהתאם להנחיות משרד להגנת הסביבה.

·        הערכים שנמדדו אינם חורגים מהערך הרגעי המרבי המותר לחשיפת אדם, שפורסם ע"י המשרד להגנת הסביבה (ראה התייחסות בהמשך), לפי המלצת ארגון הבריאות העולמי WHO .

·        הערכים שנמדדו אינם חורגים מהערך המומלץ לחשיפה ממושכת שפורסם ע"י הוועדה הבינלאומית לחקר הסרטן ואינם עולים על אלו של תנור חימום לבית.

 

 

התייחסות לערכי סף של שדה אלקטרו -מגנטי

 

בהתבסס על עמדת ארגון הבריאות העולמי (WHO), שקיבל את המלצות הוועדה הבינ"ל להגנה מפני קרינה בלתי מייננת (ICNIRP), קבע המשרד להגנת הסביבה סף חשיפה בריאותי לשדה מגנטי של 1000MG ולשדה חשמלי  5000V/M שכיום זה הוא הערך היחיד המחייב מבחינת החוק.

יש לציין ש- ICNIRPאיננו מגביל בטבלת ערכי הסף שלו את משכי החשיפה, אך WHO מוצא לנכון להסביר שסף זה מתייחס לחשיפה אקוטית קצרת מועד ואינו מתייחס לסיכונים אפשריים בעקבות חשיפה ממושכת.

 

נכון לכתיבת שורות אלה, המסקנה המקובלת בארגון הבריאות העולמי, לאחר שבחנו את מגוון המחקרים שבוצעו בנושא אפקטים ארוכי טווח (כגון מחלות ממאירות ובעיקר לוקמיה אצל ילדים), היא כי אין במחקרים משום עדות מספקת לעצם קיומם של אפקטים אלה בבני אדם ו/או מידע מספיק המאפשר קביעת ערכי סף לחשיפת הציבור לאורך זמן לשדה מגנטי.

לפיכך, אין ארגון הבריאות העולמי תומך בקביעת ערכי סף מתחת ל-1000MG לגבי חשיפה ארוכת טווח.

המשרד להגנת הסביבה אימץ המלצה זו (מרץ 2005) ולא קבע סף נמוך מ- 1000MG לחשיפה ארוכת טווח.

 

עם זאת יצוין כי הוועדה הבינלאומית לחקר הסרט ן(IARC) קבעה ב- 2001, כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לאורך זמן לשדה מגנטי העולה על 2MG הם "גורם אפשרי לסרטן" (carcinogenic possible) שהיא דרגת הסיכון השלישית שנקבעה ע"י IARC (הקריטריון החלש מבין השלשה לסיווג ממצאים מדעיים על גורמיים מעוררי סרטן) בדומה לקפה, פליטות ממנועי בנזין ועוד.

ערך חשיפה זה מדבר על חשיפה ממוצעת של עוצמה העולה על 2MG, על פני 24 שעות.

אך קביעה זו לא הוכחה בבדיקות מעבדה ולא הוזכרה ע"י וועדת המומחים שכינס המשרד להגנת הסביבה .

 

ערכי סף בעולם

 

נכון להיום מתברר כי רק מדינות מעטות החליטו לקבוע ערכי סף/יעדי בטיחות נמוכים מ- 1000MG  :

·        ברוסיה נקבע ערך סף של 100MG בבתים ו- 500MG מחוץ לבתים.

·        איטליה הוסיפה ל-1000MG ערכים של 100MG  ו-30MG כ- attention level


עקרון הזהירות המונעת

 

המשרד להגנת הסביבה פועל על פי עיקרון הזהירות המונעת שהוגדר על ידי ארגון הבריאות העולמי ולפיו פועלות מדינות שונות בעולם: גם בהעדר הוכחות מדעיות מספקות כיום לקיום נזק בריאותי מגורם מסוים ו/או במצב בו ההוכחות לקיום הנזק הן חלשות מאוד, עדיין יש להפחית ככל האפשר, באמצעות הטכנולוגיות הקיימות ובעלות סבירה, את חשיפת הציבור לשדות מגנטיים ממרכיבים שונים של רשת החשמל ולצמצם את השטח שבו חלות מגבלות בנייה בגלל הקרינה.

     

צור/י קשר עכשיו

לקבלת הסבר מקצועי בביתכם, צרו קשר ואיש מקצוע יגיע לביתכם ללא כל התחייבות מצידכם!


         

 
הרדיאטורים של סאן היט - חדש
את/ה יכול/ה לבחור את הצבע והצורה של החימום שלך !

סדרת הרדיאטורים ...
[לידיעה המלאה]
חובה לקרוא !!! ניסיון העתקה זול והטעיית הציבור
שלום רב
בימים האחרונים בעזרת לקוחות אמינים ואכפתיים נתגלה לי מעשה חמור ...
[לידיעה המלאה]
חקלאות חכמה עם סאן היט
סאן היט גאה להציג טכנולוגיה מתקדמת לשימור טמפ' לצמחים ופרחים במשתלות בישראל
[לידיעה המלאה]
דרושים עובדים חרוצים
אם את/ה חרוץ ומחפש עבודה הגעת למקום הנכון !
אנו בסאן היט מחפשים עובדים ...
[לידיעה המלאה]
 

חימום תת ריצפתי | פלנאט בלדינג | חימום לבית | הפרקט בשירות החימום | בדיקות ותקנים | מחמם מגבות | חימום , בידוד תרמי ,בידוד חימום תת רצפתי l מפיג אדים מדריך עסקים מערכות חימום מוצרי חימום לחימום הבית מדריך אדריכלים

                                       סאן היט שיווק,הפצה ,ייצור והתקנה של מערכות חימום תת רצפתי ומערכות הסקה מתקדמות
                                          חוויית חימום הבית החסכונית והאיכותית ביותר חימום ביתי חכם ומתקדם 


                                                                            כל הזכויות שמורות ל-SUN-HEAT