סאן היט - חימום תת־רצפתי חשמלי או במים? מה עדיף?

1-800-450-550 

שיחת חינם

FacebookYoutube
Sun heat חימום תת רצפתי
ווצאפ סאן היט - 24 שעות ביממה: 054-5405944

החברה המובילה בישראל למערכות חימום- חימום תת רצפתי מים / חשמל , רדיאטורים מעוצבים , מוצרי נוחות לאמבט

אין ספק שהדבר החשוב ביותר בחורף הוא החימום הביתי. אף שהחורף הישראלי אינו ארוך, הוא בדרך כלל קר מאוד, וקשה מאוד לעבור אותו בלי מערכת חימום טובה, איכותית ועמידה. בשנים האחרונות עוד ועוד ישראלים מגלים את היתרונות ואת האיכויות של החימום תת־רצפתי, והביקוש למערכות חימום תת־רצפתיות הולך וגובר. חימום תת־רצפתי הוא מערכת שמותקנת מתחת למרצפות עוד בשלב הבנייה של הבית או בזמן השיפוץ, ולכן כדאי לתכנן אותה לפני שמתחילים לבנות. אפשר להתקין מערכת חימום חשמלית או מערכת חימום במים. שתי המערכות הללו יעילות, חסכוניות ועמידות. אז מה עדיף? חימום תת־רצפתי חשמלי או במים? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

מערכות לחימום תת־רצפתי ביתי

מערכות לחימום תת־רצפתי ביתי מותקנות בזמן בניית הבית. יש מערכות חימום שפועלות בחשמל, ויש שפועלות במים. בין שהחלטתם להתקין חימום תת־רצפתי חשמלי ובין שהחלטתם על חימום תת־רצפתי במים, התוצאה היא אחת – חימום איכותי, חסכוני ויעיל בבית. עלויות ההתקנה של החימום התת־רצפתי אינן גבוהות מאוד, אך לכל מערכת יש עלויות התקנה שונות. כמו בכל דבר לכל מערכת יש גם יתרונות וגם חסרונות, ויש לשקול אותם היטב לפני שמתקינים.

מערכת ביתית לחימום תת־רצפתי חשמלי

המערכת החשמלית לחימום תת־רצפתי מושתתת על גופי חימום שמותקנים מתחת למרצפות. המערכת החשמלית נחשבת זולה יותר, עמידה יותר ונטולת סיכונים. גופי החימום עובדים בשקט ואינם מורגשים. כיוון שמדובר במערכת חשמלית, ההפעלה שלה פשוטה מאוד. בלחיצת כפתור אפשר לחמם במהירות את הבית כולו ואף להגדיר את הטמפרטורה הרצויה. עם זאת, צריכת החשמל בעונה הקרה עלולה להיות גבוהה מהרגיל ויקרה. מערכת חשמלית לחימום תת־רצפתי משמשת לחימום הבית בלבד ואינה מתאימה לעונות החמות של השנה.

מערכת ביתית לחימום תת־רצפתי במים

המערכת התת־רצפתית לחימום במים מורכבת מצינורות מים המותקנים מתחת למרצפות. לחימום המים משתמשים במשאבות חום שמחממות במהירות את המים בצינורות. המים הזורמים בצינורות מפיצים חום אחיד ונעים. הוא אינו מייבש את האוויר ומרגיש טבעי לחלוטין. כמו כן אפשר להגדיר את הטמפרטורה הרצויה וליהנות ממידות חום מדויקות בבית. בניגוד למערכת החשמלית, התקנת המערכת לחימום תת־רצפתי במים אינה זולה. אך אף שההתקנה יקרה יותר, השימוש השוטף בה חסכוני מאוד. אך כיוון שמדובר בצינורות מים, תמיד יש אפשרות לנזילה בחלוף הזמן. כדי למנוע נזילת מים מתקינים מתחת למרצפות צינורות עבים שהולחמו מכמה שכבות, ומוודאים שזרימת המים בהם אחידה.

באיזו מערכת כדאי לבחור?

רבים מתלבטים בין שתי מערכות החימום, ובדרך כלל ההתלבטות מושפעת גם מעלויות ההתקנה וגם מעלויות השימוש השוטף. גם החימום התת־רצפתי החשמלי וגם החימום התת־רצפתי במים יעיל במיוחד ומתאים לחורף הישראלי הקר. בסופו של דבר ההחלטה מושפעת מהתקציב שתקבעו לצורך התקנת המערכת ומהצרכים הביתיים שלכם.
נכתב בשיתוף רמי רז הנדסה בע"מ
 
חימום תת רצפתי - חימום תת רצפתי חשמלי זה SunHeat
דף הבית            אודותינו            שירותינו            מבצעים חמים            מאמרים            צור קשר