סאן היט - מה עושים כשיש מים כלואים מתחת לריצוף?

1-800-450-550 

שיחת חינם

FacebookYoutube
Sun heat חימום תת רצפתי
ווצאפ סאן היט - 24 שעות ביממה: 054-5405944

החברה המובילה בישראל למערכות חימום- חימום תת רצפתי מים / חשמל , רדיאטורים מעוצבים , מוצרי נוחות לאמבט

מים כלואים מתחת לריצוף בבית הם לא דבר טוב, אך הם גם הזדמנות טובה ליצור חימום תת רצפתי לאחר שפותרים את הבעיה. במאמר הבא נסביר איך מתמודדים עם בעיה של מים כלואים מתחת לריצוף ואיך תוכלו לשדרג את מערכות החימום שלכם לאחר שהמים יתייבשו. 

מתחילים באיתור

מים כלואים מתחת לריצוף עשויים לגרום למצבים של עובש והרס של הקירות התחתונים הצמודים לאזור הרצפה. כדי לטפל בבעיה זו מהשורש, עליכם לאתר קודם את מקום הנזילה שממנה מגיעים המים. הפסקת הנזילה תאפשר אחר כך לייבש את המקום בצורה טובה ולמנוע חזרה של לחות ורטיבות מתחת לרצפות. 

איתור נזילות מתבצע על ידי חברות שעוסקות בכך. כיום לא צריך לפתוח רצפות וקירות בשביל לאתר נזילה. טכנולוגיית האיתור מאוד מתקדמת ומאפשרת לדעת מיקום נזילה על ידי מצלמה טרמית. 

בתהליך זה פותחים את המים החמים בבית והמצלמה יודעת לזהות את האזורים החמים בקירות ובכך להבין היכן מקום הנזילה. לאחר האיתור, יש לתקן את הנזילה ורק לאחר מכן להמשיך אל שאר הפעולות. 

ממשיכים בשאיבה 

איך מטפלים במים כלואים מתחת לריצוף? לפני שמזמינים חברה השואבת את המים, יש לבחון קודם כל את אחוזי הלחות. אם אחוזי הלחות נמוכים, יכול להיות שמספיק לפתוח מספר רצפות ולהמתין לייבוש באוויר הפתוח. במידה ואחוזי הלחות גבוהים ויש כמות מים ממשית, יש לבצע שאיבה.

כיום יש מספר טכנולוגיות המציעות שאיבה. בחלקן יש להרים את המרצפות ובחלקן פועלים באמצעות חורים קטנים שאליהם מכניסים צינוריות שאיבה. 

מסיימים בייבוש

מה עושים אם יש מים כלואים מתחת לריצוף גם לאחר השאיבה? בדיוק בגלל המצב הזה קיים שלב נוסף בתהליך שנקרא ייבוש. במקרים בהם הלחות אינה מוגברת, יכול להיות שתוכלו להמתין לייבוש עצמאי, אך לרוב יומלץ לכם לבצע ייבוש באמצעות מכונה ייעודית לכך. 

מכונת הייבוש מגיעה עם צינורות שמתחברים לאזורים שונים על הריצוף באמצעות חורים קטנים. אל החורים נכנס אוויר שמטרתו לייבש את כל החול שנמצא מתחת לריצוף. 

התקנת חימום תת רצפתי לאחר ייבוש המים

בעת שאיבה וייבוש תת רצפתי, גם אם לא מרימים את כל הריצוף, עדיין יהיו חורים קטנים על הרצפות. מי שמראה החריצים מפריע לו, בהחלט יכול לקחת את הטיפול במים כהזדמנות לבצע שיפוץ קטן ולהניח רצפות חדשות. ואם אתם נמצאים בשלב הזה, הרי שיש לכם גם הזדמנות להניח חימום תת רצפתי חשמלי או על בסיס מערכת צינורות מים. 

אנשים רבים מתבאסים שלא עשו זאת בעת בניית הבית ומחכים להזדמנות כזו כדי להתקין מערכת כזו. אם זה גם המצב אצלכם, בהחלט כדאי לכם לשקול זאת. חימום תת רצפתי עשוי לחסוך לכם כסף רב על חימום הבית ואין ספק שהוא הרבה יותר נעים ופחות מייבש משימוש במזגנים. 

לסיכום, אם יש לכם מים מתחת לרצפות, אל תיקחו את זה קשה, כי קיימת דרך לטפל בבעיה זו ויש כאן גם הזדמנות להתקין מערכת חימום תת רצפתי חסכונית ופרקטית. 

 

מה עושים כשיש מים כלואים מתחת לריצוף?

 
חימום תת רצפתי - חימום תת רצפתי חשמלי זה SunHeat
דף הבית            אודותינו            שירותינו            מבצעים חמים            מאמרים            צור קשר